Nagroda Stowarzyszenia Młody Lekarz

Stowarzyszenie Młody Lekarz dwa razy do roku przyznaje nagrodę dla uczestnika kursu "Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego", który uzyskał najwyższy wynik na Lekarskim Egzaminie Końcowym. Do tej pory odbyły się IV edycje, a w gronie zwycięzców są same panie. Dwukrotnie nasza laureatka otrzymała najwyższy wynik w kraju. Co edycję otrzymujemy wiele zgłoszeń, które tylko o parę punktów są gorsze od wyniku maksymalnego. Cieszymy się, że nasi kursanci uzyskują tak wysokie wyniki na LEK i wierzymy, że nasza nagroda pomaga laureatom zrealizować ich plany i marzenia.

Laureaci

VI edycja

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Laureatką Nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz dla uczestniczki/uczestnika kursu “Zdaj LEKko”, który osiągnął najwyższy wynik na LEK w edycji jesień 2018 jest ……Pani Doktor Paula Gajewska, która zdobyła na egzaminie 170 punktów (86% z 198 pkt możliwych), co było jednym z najwyższych wyników w kraju.

Wysokość Nagrody to 3000 złotych.

W tej edycji otrzymaliśmy w sumie 14 zgłoszeń konkursowych. Średni wynik LEK osób zgłaszających się do Konkursu wyniósł aż 164 punkty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

Zespół SML
Przedstawiamy kilka pytań, które zadaliśmy Laureatce.

Którą uczelnię medyczną Pani ukończyła?

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?

Sądzę, że kluczem do wysokiego wyniku jest systematyczna nauka przez całe studia. Warto również podejść do LEKu jeszcze przed stażem, kiedy wiedza jest w miarę świeża po ostatnich egzaminach na uczelni. Nie ukrywam, że bardzo przydatne są także wakacyjne powtórki, a kurs „Zdaj LEKko” jest zdecydowanie dobrym wstępem do kumulacji najważniejszych informacji. Niezbędna jest również odrobina szczęścia i intuicji.

Jakie ma Pani marzenia, plany, ambicje?

Po ukończeniu stażu chciałabym rozpocząć specjalizację z medycyny rodzinnej lub diagnostyki obrazowej- mam nadzieję, że ten rok ułatwi mi podjęcie decyzji. Myślę również o doktoracie.

W jaki sposób Pani odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?

Po LEKu staram się nadrobić zaległości w spotkaniach z przyjaciółmi i chłopakiem, wreszcie mogę obejrzeć ciekawy serial i przeczytać książkę o tematyce innej niż medyczna. Jednak najwięcej odpoczynku, zwłaszcza psychicznego, przynosi świadomość, że od teraz uczę się tylko dla siebie, a nie po to, by zdać egzamin.

V edycja

Laureatem V edycji Nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz dla uczestniczki/uczestnika kursu “Zdaj LEKko”, który osiągnął najwyższy wynik na LEK został dr Stanisław Wojnar - absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego wynik na ostatnim LEK to 159 punktów (82% z 194 punktów). Wysokość Nagrody to 3000 złotych.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się tym bardziej, że jest to pierwszy Laureat Nagrody,

Zespół SML

Oto kilka standardowych pytań i niestandardowych odpowiedzi zadawanych naszym Laureatom:

Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?

Receptą na uzyskanie takiego wyniku na LEKu jest nauka bazująca na przypominaniu sobie wiedzy zdobytej na studiach, rozpoczęcie nauki z odpowiednim wyprzedzeniem, wychodzenie ze stażu o rozsądnych godzinach w okresie poprzedzającym LEK, jeżdżenie do BUWu i zmuszanie się do czytania kiepsko napisanych podręczników. Kurs Zdaj Lekko również odegrał istotną rolę w przygotowaniu do egzaminu.

Jakie ma Pan marzenia, plany, ambicje?

Moje plany na przyszłość jeszcze nie są w pełni sprecyzowane, wysoki wynik na LEKu umożliwi mi większy wybór spośród różnych dostępnych specjalizacji w trybie rezydenckim. W tym momencie rozważam specjalizację z chorób wewnętrznych lub psychiatrii. Jeżeli chodzi o moje marzenia, to zawsze była to praca w sklepie zoologicznym.

W jaki sposób Pan odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?

Po wysiłku związanym z LEKiem odpoczywałem przez parę dni spotykając się ze znajomymi. Nagroda Stowarzyszenia Młody Lekarz pozwoli mi powrócić do myślenia o różnych formach wypoczynku.

IV edycja

Po raz czwarty mamy przyjemność przyznać Nagrodę Stowarzyszenia Młody Lekarz dla uczestniczki/uczestnika kursu “Zdaj LEKko”, który osiągnął najwyższy wynik na LEK.

Po raz czwarty jest to Laureatka - Pani Doktor Natalia Hirsz.

W sumie otrzymaliśmy 27 zgłoszeń do Nagrody. Były to bardzo wysokie, często najwyższe na poszczególnych Uczelniach, wyniki z egzaminu.
Wynik Pani Doktor – 183 punkty (92% z 198 pkt), po raz kolejny u Laureatki naszej Nagrody najwyższy w Polsce, okazał się jednak bezkonkurencyjny.
Wysokość Nagrody to 3000 złotych.
Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sukcesu Pani Doktor. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

Zespół SML

Gratulujemy i przedstawiamy kilka pytań, które zadaliśmy Laureatce.

Którą uczelnię medyczną Pani ukończyła?
Warszawski Uniwersytet Medyczny, II Wydział Lekarski

Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?
Systematyczna nauka na studiach, intensywna powtórka na Kursie "Zdaj LEKko", dokładne przerobienie bazy pytań z ubiegłych lat i oczywiście trochę szczęścia. 

Jakie ma Pani marzenia, plany, ambicje?
 Po stażu podyplomowym chciałabym rozpocząć specjalizację z pediatrii w ośrodku, który przyjmuje wielu różnych pacjentów, żeby jak najlepiej poznać cały przekrój dziecięcych dolegliwości.

W jaki sposób Pani odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?
 Odpoczywam nadrabiając zaległości serialowe i książkowe oraz relaksując się myślą, że przez długi czas nie czeka mnie żaden egzamin.

III edycja

Z przyjemnością informujemy, że Laureatką Nagrody Stowarzyszenia „Młody Lekarz” dla uczestnika kursu Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego „Zdaj LEK-ko” w edycji Zima 2017, który najlepiej zdał LEK została Pani Doktor Angelika Bazyluk absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wynik Pani Doktor z LEK był najwyższy w Polsce w tej edycji egzaminu i wyniósł 177 punktów (89,39%).
Serdecznie gratulujemy.
Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?

Najważniejsza jest usystematyzowana wiedza zdobyta na przestrzeni całych studiów. Przydaje się także logiczne myślenie, które pozwala wybrać najbardziej prawdopodobną odpowiedź oraz przeanalizowanie dostępnej bazy pytań.


Jakie ma Pani dalsze plany zawodowe?

Chciałabym pracować w kompetentnym zespole, w którym panuje miła i życzliwa atmosfera, a priorytetem jest dobro pacjenta.

 
W jaki sposób Pani odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?
 
Najlepszym sposobem na zrelaksowanie się po wysiłku intelektualnym jest aktywnie spędzony czas w dobrym towarzystwie. Preferuję długie wycieczki rowerowe po malowniczych zakątkach Podlasia.

Życzymy dalszych sukcesów osobistych i naukowych,

II edycja

Z przyjemnością informujemy, że Laureatką Nagrody Stowarzyszenia „Młody Lekarz” dla uczestnika kursu Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego „Zdaj LEK-ko” w edycji Lato 2016, który najlepiej zdał LEK została pani doktor Urszula Sarzyńska-Nowacka absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wynik Pani Doktor z LEK to imponujące 171 punktów (88,14%). Serdecznie gratulujemy i podziwiamy.

Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?
W moim przypadku kluczowa była analiza pytań testowych zawartych w bazie Stowarzyszenia "Młody Lekarz" oraz kliniczne podejście do przedstawianych zagadnień. Zasadniczą rolę pełni jednak wiedza zdobyta podczas studiów.

Jakie ma Pani marzenia, plany, ambicje?
Chciałabym rozpocząć specjalizację z położnictwa i ginekologii w ośrodku umożliwiającym rozwój moich zainteresowań.

W jaki sposób Pani odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?
Moją ulubioną formą wypoczynku są podróże kulinarne, bezpośrednio po  egzaminie zgłębiałam tajemnice włoskich winnic. Obecnie aktywną formę spędzania wolnego czasu łączę z nadrabianiem zaległości książkowych.

Życzymy dalszych sukcesów osobistych i naukowych,

I edycja

Z przyjemnością informujemy, że Laureatką Nagrody Stowarzyszenia „Młody Lekarz” dla uczestnika kursu Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego „Zdaj LEK-ko” w edycji Zima 2016, który najlepiej zdał LEK została pani doktor Martyna Naduk-Ostrowska absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wynik Pani Doktor z LEK to imponujące 177 punktów (90,3%). Serdecznie gratulujemy i podziwiamy.
Jaka jest recepta na osiągnięcie tak wysokiego wyniku LEK?
Systematyczna nauka w trakcie studiów, intensywna nauka przed egzaminem, rozwiązywanie testów egzaminacyjnych i w moim przypadku kurs „Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego”.

Jakie ma Pani marzenia, plany, ambicje?
Moim marzeniem jest dostanie się na wybraną specjalizację w ramach rezydentury w ośrodku, który zapewnia wysoki poziom szkolenia.

W jaki sposób Pani odpoczywa po wysiłku związanym z LEK?
Wolny czas spędzam na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi, nadrabiam zaległości czytelnicze, kinowe i teatralne, aktywnie korzystam z wiosennej pogody i planuję kolejne podróże.

Regulamin Nagrody Stowarzyszenia Młody Lekarz

REGULAMIN NAGRODY STOWARZYSZENIA „MŁODY LEKARZ“ DLA UCZESTNIKA KURSU REPETYTORIUM DO LEKARSKIEGO EGZAMINU KOŃCOWEGO „ZDAJ LEK-KO”, KTÓRY NAJLEPIEJ ZDAŁ LEKARSKI EGZAMIN KOŃCOWY

Postanowienie ogólne
1. W nawiązaniu do zadań statutowych Stowarzyszenie „Młody Lekarz“ (określanego dalej jako Stowarzyszenie) obejmujących udzielanie grantów i stypendiów naukowych studentom i absolwentom kierunków medycznych lub kołom naukowym oraz w celu promocji kursu Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego „Zdaj LEK-ko“ (zwanego dalej kursem „Zdaj LEK-ko“) postanowiono o ustanowieniu Nagrody, zwanej dalej Nagrodą, dla Kursantki/Kursanta, który najlepiej zda Lekarski Egzamin Końcowy (LEK).

Postanowienia szczegółowe
1. Nagroda jest przyznawana uczestnikowi kursu „Zdaj LEK-ko“ organizowanego przez Stowarzyszenie, który uzyskał najwyższy wynik podczas LEK prowadzonego przez Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) w Łodzi bezpośrednio po kursie.

2. Nagroda może być przyznana tylko osobie, która uczestniczyła w poprzedzającej egzamin edycji kursu „Zdaj LEK-ko“.

3. Nagroda przyznawana jest 2 razy w roku, odpowiednio po edycji zimowej i jesiennej LEK.

3. W każdej edycji przyznawana jest tylko jedna Nagroda. W przypadku, gdy więcej niż jedna osoba uzyska najwyższy wynik z LEK decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

4. Nagroda może być przyznana danej osobie tylko 1 raz.

5. Wartość Nagrody wynosi 3000 złotych brutto.

Zasady zgłaszania kandydatur do Nagrody
1. O przyznanie Nagrody można wystąpić w nieprzekraczalnym terminie 40 dni od daty ostatniego LEK.

2. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Zgłoszenie powinno zawierać:

Tytuł zgłoszenia: „Zgłoszenie do  Nagrody SML – Imię i nazwisko“

Treść zgłoszenia:

„Przesyłam zgłoszenie do Nagrody za najlepszy wynik ostatniej edycji LEK – Imię i nazwisko PESEL, adres zameldowania, telefon kontaktowy.

Uczestniczyłam/uczestniczyłem* w ostatniej edycji kursu „Zdaj LEK-ko“ w Warszawie/Krakowie/Gdańsku*
* - niepotrzebne skreślić

W załączeniu przesyłam skan potwierdzenia mojego wyniku z LEK otrzymany z CEM (UWAGA - nie print-screen ze strony CEM z wynikami)

W przypadku otrzymania Nagrody wyrażam zgodę na umieszczenie na stronie www.mlodylekarz.pl informacji o przyznaniu mi Nagrody wraz z zdjęciem i krótką informacją o mnie.“

4. Każde zgłoszenie będzie potwierdzane mailem zwrotnym z nadanym chronologicznie numerem zgłoszenia na podstawie kolejności zgłoszeń.

5. Dane osobowe przesłane w ramach zgłoszenia będą wykorzystywane wyłącznie w celach weryfikacyjnych i nie będą używane do innych celów.

Postanowienia końcowe
1. Decyzje o nieprzyznaniu Nagrody przez Stowarzyszenie nie podlegają odwołaniu.

2. Wszelkie próby fałszowania danych będą podlegały ściganiu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

3. Regulamin wchodzi w życie z dniem 3 listopada 2015 r.