Smart -  kurs internetowy („Zdaj LEKko2.0”)

Kurs Repetytorium do LEK

Kurs Zdaj LEKko 2.0

Pierwszy kurs Stowarzyszenia Młody Lekarz odbył się w roku 2006. Zaczynaliśmy skromnie, w salach na kilkadziesiąt osób, sami drukowaliśmy i składaliśmy materiały. Wyróżniało nas, że wykładowcami byli młodzi lekarze, którzy Lekarski Egzamin Państwowy zdawali rok wcześniej. Doskonale wiedzieliśmy, jak należy przygotować się do LEP, że nie jest to egzamin z całej medycyny, a pewne zagadnienia pojawiają się szczególnie często. Początkowo kurs trwał trzy dni, ale po dwóch edycjach uznaliśmy, że optymalne będą cztery dni.
Na przestrzeni lat kurs zyskał uznanie młodych lekarzy, jako efektywny element przygotowania do Lekarskiego Egzaminu Państwowego, zamienionego potem na Lekarski Egzamin Końcowy. Również my zmienialiśmy się, rozszerzyliśmy materiały przekazywane kursantom, stworzyliśmy bazę pytań, którą następnie udoskonaliliśmy o krótkie opisy, pozwalające na naukę online. Jest dla nas najważniejsze, by w trakcie wykładów przedstawić najistotniejsze zagadnienia, w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną z uwzględnieniem nowych rekomendacji, klasyfikacji czy zmian w legislacji.
Na przestrzeni lat w naszym kursie wzięło udział kilkanaście tysięcy młodych lekarzy. Wielu z nich pomogliśmy nie tylko uzyskać prawo wykonywania zawodu, ale również osiągnąć satysfakcjonujący wynik, pozwalający na dostanie się na wymarzoną specjalizację.
Po wielu rozmowach z Wami zdaliśmy sobie sprawę, ze oprócz gruntownej powtórki przed samym Lekiem istnieje ogromna potrzeba systematycznego powtarzania i mierzenia postępów w nauce na bieżąco. Dlatego w odpowiedzi na Wasze prośby postanowiliśmy przygotować dla Was kurs internetowy.

Zniżki

Możecie uzyskać upusty na kurs internetowy (Smart) oraz łączony (Study Hard). 
Każda osoba, która uczestniczyła w edycji kursu "Repetytorium do Lekarskiego Egzaminu Końcowego" Zdaj LEKko w przeciągu ostatnich trzech lat otrzymuje  10% zniżki.
Również każdy, kto zapisze się ze swoimi znajomymi, może liczyć na 10% zniżki, osoba zbierająca grupę na jeszcze więcej. 
Zasady zniżek opisane są w regulaminie

WAZNE. By uzyskać zniżkę, przed zakupem należy wygenerować kod. 

Kody generuje się w tym miejscu. 

Najważniejsze wiadomości

 • 80 wykładów - pytania wstępne, wykład on-line, pytania sprawdzające. 
 • Rozpoczęcie 16 listopada 2020r.
 • 80 wykładów podzielonych na tygodnie - wykłady są otwierane wg kolejności działów wybraną przez uczestnika (po 1 lub 2 dziennie) Kolejność nauki pozostawiamy uczestnikowi. 
  4 tygodnie interna (20 wykładów),
  3 tygodnie pediatria (15 wykładów),
  1 tydzień położnictwo i ginekologia (10 wykładów),
  1 tydzień chirurgia (10 wykładów),
  1 tydzień psychiatria (10 wykładów),
  1 tydzień orzecznictwo i prawo (10 wykładów),
  1 tydzień intensywna terapia oraz anestezjologia (5 wykładów),


  W trakcie pierwszej godziny rozwiążecie test wstępny, wysłuchacie wykładu oraz rozwiążecie test sprawdzający. Test wstępny składać się będzie z 10 pytań z pięcioma dystraktorami. Webinarium (czyli wykład) trwać będzie ok. 30 minut. Po wykładzie obowiązuje Was rozwiązanie testu sprawdzającego.
  Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmuszeni byliśmy do późniejszego rozpoczęcia kursu, przez co uległ on skróceniu. W związku z tym przewidzieliśmy w dziedzinach położnictwo i ginekologia, chirurgia, psychiatria oraz orzecznictwo, bioetyka i prawo medyczne po dwa wykłady w jednym dniu. 

  Lekcja 2 to tzw. pokój pracy indywidualnej, w którym pracujecie z pytaniami testowymi wybranymi dla Was pod kątem przerabianej specjalności. W pokoju pracy indywidualnej do rozwiązania będziecie mieli 30 pytań z bazy pytań CEM oraz autorskiej bazy pytań SML.

  Zaproponowana kolejność bloków oraz wykładów jest dla Was specjalnie przygotowana pod względem przyswajania dużej ilości informacji oraz możliwości pracy zarówno indywidualnej jak i grupowej z poszczególnymi specjalistami, którzy odpowiedzialni są za dany blok tematyczny.
  Oczywiście, jeśli chcecie zmienić kolejność bloków np. pod kątem Waszych egzaminów na studiach, to macie taką możliwość!

Najczęściej zadawane pytania

Czy kurs internetowy jest tym samym co kurs stacjonarny?
Kurs internetowy ma zachęcić do systematycznej nauki, natomiast kurs stacjonarny jest Crash Coursem. Zakres materiału jest zbliżony, choć kurs internetowy zawiera większy zakres wiedzy. To co również odróżnia kurs internetowy od stacjonarnego to system nauki polegający na systematycznym rozwiązywaniu testów z przerobionego materiału.
Kiedy mogę zapisać się na kurs?

Zapisy na podstawową edycję kursu trwają od 2listopada 2020r do 15 lutego 2020r.. Jeśli zapiszesz się na kurs później, do 1 września przerobisz mniejszą ilość materiału. Od 1 lutego uzyskasz dostęp do wszystkich webinariów i możesz je robić w dowolnym tempie. Zapisując się później tracisz również możliwość rozwiązania próbnych LEKów, które odbyły się zanim zapisałeś się na kurs. 

Ile zajmuje dziennie nauka na kursie??
Planowanymi dniami nauki są dni od poniedziałku do piątku. Szacujemy, że webinarium zajmować będzie około 60 minut. Rozwiązywanie testów to kolejne 60 minut. Natomiast w sobotę i niedzielę można rozwiązać po dwa zaległe „dni”.
Czy muszę zainstalować jakieś oprogramowania na komputerze lub urządzeniu mobilnym?
Dostęp do kursu odbywa się z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Dlatego nie ma konieczności instalowania żadnego oprogramowania. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.
Czy mogę zmienić kolejność modułów.
Tak, na początku nauki możesz ułożyć swój plan nauki, ale nie możesz go później zmienić. .
Co to jest próbny LEK
Próbny LEK to internetowa symulacja prawdziwego Leku – egzamin składający się z 200 pytań, podzielonych na działy zgodnie z podziałem na normalnym LEKu, trwający 4 godziny, którego nie możesz przerwać w trakcie. 
Czy będę mieć dostęp do wszystkich webinariów?

Po zakończeniu każdego webinarium masz dostęp do wykładu oraz możesz przejrzeć Twoje rozwiązanie testu wstępnego i testu prawda-fałsz – natomiast nie możesz tych testów wykonać ponownie.

Czy mogę uzyskać zniżkę?

Tak przewidzieliśmy zniżkę do osób, które uczestniczyły w ostatnich dwóch latach w kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Młody Lekarz. Dodatkowo promujemy wspólne zgłaszanie się osób. Zniżka grupowa dla każdego użytkownika wynosi 10%, "kierownik" grupy jest dodatkowo premiowany. Co istotne, by uzyskać zniżkę, należy wygenerować kod rabatowy i należy uczynić to przed rejestracją na kursie.