Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rana cięta na dłoni !!!
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rana cięta na dłoni !!!

Rana cięta na dłoni !!! 05/19/2010 15:33 #59461

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można pomóc ranie ciętej na dłoni tj. na najmniejszym palcu lewej dłoni na samym zgięciu. Rana byłą szyta ale po zdjęciu szwów się rozlazła ponieważ jest w takim miejscu gdzie ów rana, skóra w tym miejscu przy zgięciu palca rozciąga się.

Czy istnieją jakieś plastry sciągające które pomagają w takich sytuacjach bądź inne leki ??

z góry dziękuję za pomoc

05/19/2010 17:10 #59462

• krzysgro
  • Platynowy forowicz
  • Oklaski: 0
Jestes pewien, ze Twoj problem dotyczy spraw ogolnych mlodych lekarzy?

05/19/2010 20:54 #59465

niewiem,ale juz nie wiem gdzie sie z tym zwrocic

05/19/2010 23:58 #59469

• Lukas1850
  • Platynowy forowicz
maciek87;59465 napisał:
niewiem,ale juz nie wiem gdzie sie z tym zwrocic

Do poradni chirurgicznej w godzinach jej pracy - nie trzeba mieć skierowania. W przypadku, gdy rana krwawi, można udać się do izby przyjęć dowolnego szpitala posiadającego w strukturach oddział chirurgii.
Z ciekawości: po jakim czasie były zdjęte szwy?

05/20/2010 10:00 #59473

• JoannaPe
  • Świeżak
Do każdej Poradni trzeba mieć skierowanie!!
Proponuję powrócić w miejsce, gdzie rana była zaopatrywana-nie szukać Bóg wie gdzie.

05/20/2010 10:11 #59474

Rana była szyta 10 maja a szwy były zdejmowane 18 (taki termin wyznaczył chirurg) jak zobaczyłem w domu ze rana się "rozeszła" to pojechałem tam gdzie mi ją szyli ale powiedzieli tylko że "no rzeczywiście rana się nie zrosła ale nie możemy ją drugi raz szyć, zarośnie się sama",

dodam może że miałem dwie rany cięte o cm 1,5cm (1 szew) i 1 cm (1 szew), na początku myślałem że ta o długości 1 cm ładnie się zrosła ale dupa że tak napisze, zrosła się ale w środku tak jakby a gołym okiem widać że skóra zewnętrzna nie jest zrośnięta i nic nie zapowiada żeby się zrosła,

rany nie krwawią i wydaje mi się że w miejscu cięcia tkanka jest martwa...

również wydaje mnie się że skóra była nieprawidłowo zeszysta gdyż jeden koniec skóry nachodzi na drugi.

05/20/2010 16:52 #59482

• zebra
  • Platynowy forowicz
  • Oklaski: 1
Skierowania nie trzeba do poradni okulistycznej, dermatologicznej, psychiatrycznej, ginekologicznej, onkologicznej.

05/20/2010 23:45 #59486

• Lukas1850
  • Platynowy forowicz
Sorry za wprowadzenie w błąd, oczywiście do DOWOLNEJ poradni chirurgicznej trzeba mieć skierowanie. Do tej poradni, gdzie usuwali szwy nie trzeba - jest to kontynuacja leczenia. I skoro stwierdzili, że rana nie wymaga ponownego opracowania, to widocznie tak jest. Radzę poczekać, aż skaleczenie wygoi się zupełnie (nawet do kilku tygodni), a w razie brzydkiej, przerośniętej blizny smarować (już po zagojeniu!) maścią typu Contratubex, Cepan.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.83 sekundy

Zapisy dla lekarzy

WEJDŹ

Zapisy dla studentów

WEJDŹ