Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

torba lekarska
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: torba lekarska

torba lekarska 01/09/2008 21:08 #29109

• goofy007
  • Złoty forowicz
  • Oklaski: 0
Praktyka "na torbę" -indywidualna w miejscu wezwania. Powiedżcie gdzie się zaopatrywaliście??
Co powinna zawierać ta torba /są gdzieś konkretne wytyczne?/ w stylu a) stetoskop b) ciśnieniomierz c) ambu itd..
I gdzie kupować, żeby nie przepłacić oczywiście..

01/09/2008 21:23 #29111

• marlenam
  • Platynowy forowicz
Moj maz ma taka praktyke od kilku lat, ale jakiejs specjalnej torby nie ma.
Ma poprostu stetoskop, cisnieniomierz i inne potrzebne duperele, ale zeby jakas przepisowa torba:confused::confused:

01/09/2008 21:33 #29112

• dimer
  • Świeżak
W przypadku indywidualnej praktyki lekarskiej wyłącznie w miejscu wezwania (wizyty domowe)

-Wniosek na wydanie zaświadczenia na prowadzenie indywidualnej praktyki lekarskiej i wpis do rejestru praktyk lekarskich
-Odpis z ewidencji działalności gospodarczej (Urząd Miasta lub Urząd Gminy wg. miejsca zamieszkania)
-Dokumenty potwierdzające prawo lekarza do korzystania z pomieszczenia( akt własności, umowa najmu)i środków łączności ( umowa z Telekomunikacją Polska S.A lub innym operatorem ) na użytkowanie telefonu w wykonywanej praktyce)
Oświadczenie o tym, iż lekarz używa sprzętu jednorazowego użytku lub umowa z podmiotem świadczącym usługi w zakresie sterylizacji
Ponadto działając w takiej formie jak "praktyka na wezwanie" lekarz powinien zaopatrzyć się w tzw. torbę lekarza w skład której wchodzi:
zestaw rurek ustno-gardłowych
zestaw masek twarzowych
worek samorozprężalny
sprzęt niezbędny do kaniulacji żył
płyny infuzyjne
stetoskop
aparat do pomiaru ciśnienia
podstawowe leki i opatrunki pierwszej pomocy

W/w torba lekarska podlega kontroli przez lekarzy wyznaczonych jak w przypadku praktyki stacjonarnej

więcej info http://www.bip.bil.bielsko.pl/cms.php?x=86,1

01/09/2008 21:34 #29113

• goofy007
  • Złoty forowicz
Marlenam ja już sama nie wiem czy obowiązkowa czy nie..Podobno z tą torbą trzeba do Izby Lek pojechać przy rejestracji praktyki..

01/09/2008 21:37 #29114

• goofy007
  • Złoty forowicz
dimer;29112 napisał:
W przypadku indywidualnej praktyki lekarskiej wyłącznie w miejscu wezwania (wizyty domowe)

-Wniosek na wydanie zaświadczenia na prowadzenie indywidualnej praktyki lekarskiej i wpis do rejestru praktyk lekarskich
-Odpis z ewidencji działalności gospodarczej (Urząd Miasta lub Urząd Gminy wg. miejsca zamieszkania)
-Dokumenty potwierdzające prawo lekarza do korzystania z pomieszczenia( akt własności, umowa najmu)i środków łączności ( umowa z Telekomunikacją Polska S.A lub innym operatorem ) na użytkowanie telefonu w wykonywanej praktyce)
Oświadczenie o tym, iż lekarz używa sprzętu jednorazowego użytku lub umowa z podmiotem świadczącym usługi w zakresie sterylizacji
Ponadto działając w takiej formie jak "praktyka na wezwanie" lekarz powinien zaopatrzyć się w tzw. torbę lekarza w skład której wchodzi:
zestaw masek twarzowych
worek samorozprężalny
płyny infuzyjne
stetoskop

W/w torba lekarska podlega kontroli przez lekarzy wyznaczonych jak w przypadku praktyki stacjonarnej

To troche kosztuje Najbardziej podoba mi się stwierdzenie :podstawowe leki

01/09/2008 21:39 #29116

• marlenam
  • Platynowy forowicz
dimer;29112 napisał:

zestaw masek twarzowych
worek samorozprężalny
płyny infuzyjne
stetoskop

Tak jak napisalam wczesniej, moj maz zakladajac praktyke nikt mu o tym nie mowil, co wiecej ma ja juz kilka lat i szczerze mowiac pierwszy raz o takim przykazie slyszymy:confused:

01/10/2008 11:18 #29135

• gochasz
  • Świeżak
Zgadzam się z Marlenam,też żadnej torby nie mam,zresztą niewiem gdzie miałabym jej używać.Indywidualna praktyka jest zakładana żeby pracować na kontrakcie i wtedy osoba zlecająca daje sprzęt i leki.Przecież nie bedziecie sami przyjmować zgłoszeń i jezdzić do chorych:D

01/10/2008 14:07 #29140

• katargpl
  • Platynowy forowicz
gochasz;29135 napisał:
Zgadzam się z Marlenam,też żadnej torby nie mam,zresztą niewiem gdzie miałabym jej używać.Indywidualna praktyka jest zakładana żeby pracować na kontrakcie i wtedy osoba zlecająca daje sprzęt i leki.

to tylko jeden z wariantów korzystania z IPL

gochasz;29135 napisał:
Przecież nie bedziecie sami przyjmować zgłoszeń i jezdzić do chorych:D

To jest wariant drugi - i tu przyda się torba, choć niekoniecznie w takiej konfiguracji jak w przepisach (zresztą po to z założenia jest praktyka w miejscu wezwania )
Oczywiście żeby tak przyjmować zazwyczaj trzeba najpierw "wyrobić" sobie opinię, bo mało kto zadzwoni do pierwszego lepszego lekarza z ogłoszenia, o którym nic nie wie
pozdr

01/10/2008 15:53 #29143

• jarek76
  • Świeżak
Opinie wyrabiasz sobie pracując np rok w POZ-ach. Każdemu pacjentowi wreczasz wizytówke z numerem telefonu. Podobnie mozesz sie reklamowac w pogotowiu.
Ja zebrałem w ten sposób w ramach mojej indywidualnej praktyki w m-scu wezwania mały NZOZik. Pacjenci sami do Ciebie dzwonia od godziny do godziny i jedziesz sam(a), zadne firmy posredniczace....
Masz telefon słuzbowy , który właczasz w konkretne dni o konkretnej porze i zawsze trafi ci sie wizyta za 50 zł...
Na obecnym etapie zakładamy z kolezanką swój własny NZOZ wiec powoli praktyka indywidualna zmienia swoje oblicze.
Co ciekawe , do pacjentów jezdze z ekg-monitorem zakupionym na allegro z wyprzedaży szpitalnej.
Moim marzeniem bylo wdrozenie USG przy łóżku pacjenta.. no ale na razie w trakcie kursów...
A w sumie to NZOZik bede sobie prowadzil jako pracownik a zatrudniac bede leszczersów na rezce.
Reszte dorabiam sobie od marca na out-of-hours w UK

Tak jak mówie: POZ i pogotowie , tam szukajcie klientów....

01/10/2008 17:44 #29151

• Paweł
  • Świeżak
zawsze trafi ci sie wizyta za 50 zł...

a jak jest z płaceniem przez pacjenta za wizytę? daje tobie pieniądze "do ręki" czy wystawiasz mu jakis papier (cos w stylu dane osobowe, objawy rozpoznanie i zalecone leczenie)i później rozliczasz się z NFZ-tem i to NFZ Ci zwraca za wizytę (a pacjent nic nie płaci)
pozdr:cool:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.92 sekundy