Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

jak jest na rezydenturze?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: jak jest na rezydenturze?

jak jest na rezydenturze? 07/06/2006 17:42 #5681

• himalaya
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Zwracam sie z pytaniem do wszystkich osob robiacych obecnie rezydenture. Jak wyglada taki standardowy dzien rezydenta? Od razu zaznacze ze nei zalezy mi na tzw zarabianiu duzych pieniedz. Pensja podstawowa oferowana rezydentowi mnie zadowoli(no moze niekoniecznie ale coz zrobic...). Czy w tej sytuacji znajde czas dla rodzny, nie siedzac cale dnie w pracy/ksiazkach/kursach/dyzurach?Czy mozna w tej sytuacji pracowac jak normalny czlowiek w normalnym wymiarze pracy?

07/06/2006 17:44 #5682

• himalaya
  • Młodszy forowicz
Zwracam sie z pytaniem do wszystkich osob robiacych obecnie rezydenture. Jak wyglada taki standardowy dzien rezydenta? Od razu zaznacze ze nei zalezy mi na tzw zarabianiu duzych pieniedz. Pensja podstawowa oferowana rezydentowi mnie zadowoli(no moze niekoniecznie ale coz zrobic...). Czy w tej sytuacji znajde czas dla rodzny, nie siedzac cale dnie w pracy/ksiazkach/kursach/dyzurach?Czy mozna w tej sytuacji pracowac jak normalny czlowiek w normalnym wymiarze pracy?

07/06/2006 22:28 #5686

Hm...w twoim pytaniu jest raczej błąd...słowo rezydent powinnas zastapić słowem LEKARZ!!! I pytanie brzmi czy lekarz obecnie w Polsce ma czas dla rodziny? ...a to pytanie retoryczne... heheheh Ale tak serio....
Po pierwsze rezydenci traktowani są różnie w zależności od konkretnego oddziału- albo jestes pełnoprawnym pracownikiem tzn lekarzem i traktuja Cie jak kazdego innego członka zespołu lekarskiego....albo jestes piątym kołem u wozu i maszyną do pisania...i nikt nie widzi różnicy miedzy stazysta a rezydentem...ale tak jak mówie to zalezy od KONKRETNEGO ODDZIAŁU!!!
Po drugie - ilość pracy zależy także od konkretnego oddziału- np. raczej nie mysl ze nie bedziesz trzymac haków na II asyscie na chirurgii itp.... że bedziesz spac na SORZe.... ale za to dyżur na dermie może być bardzo spokojny...a na rodzinnej wcale nie dyzurujesz w pełnym tego słowa znaczeniu....tak więc...do wyboru do koloru....
Pytając jak jest na rezydenturze to tak jakbys spytała....czy kierownicy sklepów maja dużo czasu....no ale jakiego sklepu....? myślę ze to wazne!

07/06/2006 23:17 #5690

• himalaya
  • Młodszy forowicz
no i dlatego wlasnie mysle o jakiejs spokojniejszej specjalizacji. Po waszych wypowiedziach raczej juz nei okulistyka czy dermatologia, ale wlasnie rodzinna albo rehabilitacja, moze radiologia. Bardzo prosze o podzielenie sie swoimi spostrzezeniami. Jak to jest np z odbywaniem szkolen itp
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.59 sekundy