Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

opis badania MR
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: opis badania MR

opis badania MR 07/08/2008 21:57 #35883

moj maz od 3 miesiecy ma bole kregoslupa.Dzisiaj odebralismy wynik rezonansu.
Oto jego opis:
Poglebienie kyfozy piersiowej.Obnizenie sygnalu w obrazach T2-zaleznych oraz obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych w sr.odcinku kregoslupa piersiowego-zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne krazkow.
Na poziomie Th5-Th8 widoczne przysrodkowe prawe wypukliny krazkow miedzykregowych modelujace przednia sziane worka oponowego.Na poziomie Th9-Th10 widoczna przysrodkowa lewa wypuklina krazka miedzykregowego modelujaca przednia sciane worka oponowego. Zaostrzenie przednich krawedzi trzonow w srodkowym i dolnym odc.kregoslupa piersiowego.Nierownosci blaszek granicznych trzonow w srodkowym odcinku kregoslupa piersiowego.W tylnej czesci trzonuTh3 i przedniej Th12 widoczne niewielkie ognisko hyperintensywne w obrazach T2-zaleznych oraz hypointensywne w obrazach T1-zaleznych-zwyrodnieniowe? Guzki schmorla dolnych trzonow piersiowych.

Bardzo prosze o interpretacje tego opisu.Jak wyglada tego leczenie.Czy wystarczy rehabilitacja?

07/09/2008 02:50 #35890

• Cik
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
Bez zdjęcia to nie da rady. Neurochirurg musi obejrzeć, czy te wypukliny, opisywane jako te, które modelują worek oponowy, czy modelują także rdzeń kręgowy. Czy są to może przepukliny krążka, które mogą powodować radikulopatię. Gdy przepukliny faktycznie uciskają korzenie lub rdzeń, nie obejdzie się bez leczenia operacyjnego - mikrodissectomii z fenestracją. Według mnie musi obejrzeć to neurochirurg. Szkoda, że nie może Pani zamieścić zdjęcia, byłoby mi wtedy dużo łatwiej. Na samym opisie nie mogę się wzorować:)
Pozdrawiam:)

Dobremu NCH wystarczy tylko zdjęcie, beż opisu;)

07/09/2008 16:30 #35912

Dziekuje za szybka odpowiedz.W opisie jest zaznaczone ze obraz MR kregoslupa i struktur kanalu kregowego w odcinku piersiowym prawidlowy.Rdzen kregowy bez cech ucisku,bez zmian ogniskowych.

07/09/2008 17:21 #35915

• Cik
  • Świeżak
Ok. Tylko z krótkiej praktyki lekarskiej czasami zdarzało mi się otrzymywać zdjęcia niedokładnie opisane. Ale jeśli na tym zdjęciu faktycznie nie ma uwypuklenia krążka uciskającego worek oponowy, to pozostaje rehabilitacja i leczenie przeciwbólowe. Jednakże jakby Pani dała radę zrobić zdjecie aparatem lub komórką i załączyć do postu, to byłabym pewniejsza swojej wypowiedzi. My działamy jak św Tomasz - nie zobaczymy - to nie uwierzymy;)

07/09/2008 17:27 #35918

Jeszcze raz dziekuje.Niestety ale moja komorka nie wychwyci dobrze tego zdjecia.Pozdrawiam.

07/09/2008 18:20 #35922

• Cik
  • Świeżak
Ale niech to zdjęcie zobaczy jakiś lekarz. :cool:

07/09/2008 18:44 #35923

• Cik
  • Świeżak
images.google.com/imgres?imgurl=http://w...2%26hl%3Den%26sa%3DG

Tu jest przykład zdjęcia z przepuklina:) Ale taką sporą;)

07/09/2008 19:05 #35925

Dobrze.Jutro idziemy do chirurga

07/09/2008 19:26 #35931

• Cik
  • Świeżak
Miło mi bardzo. Oby konsultacja była korzystna:)

09/23/2009 15:53 #51889

• piotr70
  • Świeżak
Badanie MR wykonano w sekwencjach SE/T1. SE/T1/CM, FLAIR, w płaszczyznach poprzecznych. strzałkowych. TSE/T2 w płaszczyznach poprzecznych, FLAIR w płaszczyznach czołowych.
W rzucie zatoki jamistej obszar podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR o gr. do 16mm, o długości ok.50mm

Dzisiaj odebrałem wynik z takim opisem, choruję na epilepsję proszę co to znaczy bo wysyłają mnie do neurochirurga
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.88 sekundy

Zapisy dla lekarzy

WEJDŹ

Zapisy dla studentów

WEJDŹ