Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Co to za choroba?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Co to za choroba?

Co to za choroba? 05/05/2009 23:54 #47327

• xcede
  • Świeżak
  • Oklaski: 0
no wiec objawy to: bol w klatce piersiowej, obrzek pluc, objawy wstrzasu kardiogennego,zatrzymanie krazenia w mechanizmie migotania komor.
rozpoznanie(to juz duze ulatwienie) akineza lub dyskineza koniuszka lewej komory, brak zwezen w naczyniach wiencowych, EKG uniesianie odcinka ST.
wykluczenia(jeczsze wieksze ulatwienie)przebyty uraz glowy, krwawienie srodczaszkowe, guz chromochlonny, zapalenie miesnia sercowego, kardiomiopatia przerostowa.
odrazu mowie ze to nie jest zespol takotsubo, chociaz pasuja objawy. jeszcze jedna podpowiedz choroba nie wynika z niwydolnosci serca.
DZIEKUJE

05/06/2009 08:57 #47330

• krzysgro
  • Platynowy forowicz
To jakis konkurs, problem diagnostyczny w rodzinie czy dostales zadanie od zmeczonego asystenta na kardio i nie wiesz jak je rozwiazac?

Jak na drugie to za malo szczegolowych danych dot. objawow (zwlaszcza bolu), wywiadu, nie wiadomo czy pacjent zyje no i nie ma porzadnego opisu EKG i echo

05/06/2009 09:42 #47332

• Lukas1850
  • Platynowy forowicz
Hmm, czyli jak? Mamy napisać dlaczego pacjent miał zawał serca? Bo większość z tego opisu powyżej to typowy przebieg zawału właśnie. Nietypowy jest tu jedynie brak zwężeń w naczyniach wieńcowych - czyli można wykluczyć najczęstszą przyczynę, jaką jest miażdżyca naczyń wieńcowych, ale nic poza tym nie nasuwa logicznego rozwiązania problemu, bo potencjalnych przyczyn jest dużo.

05/06/2009 13:06 #47336

• xcede
  • Świeżak
1.Nie jest to zawał
2.Tak, pacjent żyje
3.Dostałem takie zadanie i się głowie, dlatego prosze o pomoc

05/06/2009 14:31 #47337

• krzysgro
  • Platynowy forowicz
Ech, nie ma jak stare dobre ksztalcenie kazuistyczno-pierdolowate w naszej pieknej ojczyznie. Student zna wszystkie mozliwe lokalizacje mutacji zwiekszajacych o 1% ryzyko raka sutka u afroamerykanek spokrewnionych z Aszkenazyjczykami i przebieg tetnicy kregowej lewej wg Adachiego w najbardziej szalonym wariancie a otwiera paszcze do rozmiaru Bramy Brandenburskiej gdy trzeba ustawic cukrzyce wykryta de novo czy zakwalifikowac swiezy udar do trombolizy.

Napisz prosze jak dokladnie wyglada EKG i daj porzadny opis echa plus porzadny wywiad, bo inaczej to zgadywac sobie mozemy az ktos trafi... Co rozumiesz przez "wykluczenia"?
Pozdrow tez asystenta i zycz mu, zeby chociaz raz wyszedl z kliniki na normalny oddzial poleczyc ludzi a nie papierki

05/06/2009 15:46 #47339

• JoannaPe
  • Świeżak
jak znam zycie i Polske-to popil i sie z elektrolitow poplukal...., ewentualnie krwawi z przewodu pokarmowego

05/06/2009 15:48 #47340

bułka z masłem - pacjent ma wbity nóż w klatę; boleć może, obrzęk płuc - bo uszkodził m. brodawkowaty, brak zwężeń - bo to młody i wysportowany...nóż przeciął wiązkę ukł. przew. lewo-tylną.blablabla, stąd akineza;
a uniesienie ST? pewnie asystent raczył oglądać zapis innego pajenta, z zawałem.

05/06/2009 16:51 #47343

• yannick
  • Platynowy forowicz
  • Oklaski: 2
skad wiadomo, ze to asystent?

05/06/2009 17:06 #47345

• krzysgro
  • Platynowy forowicz
Smierdzi na kilometr jakims trzydziestoletnim doktorem wszechnauk, ktorego nie wypuszczono z kliniki od kilku lat. Ani chybi asystent.

05/06/2009 18:45 #47348

...taa, i który po obejrzeniu serialu pt dr. House zakrzyknął: wow, chcę być taki jak on!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 1.00 sekundy