Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP

Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/03/2011 07:21 #67520

• marylin1985
  • Senior forum
  • Oklaski: 5
Witam serdecznie, zapisałem się wstępnie na w/w kurs, teraz nadszedł czas na potwierdzenie z wpłacenie zaliczki. Mam pytanie do koleżanek/kolegów, czy ktoś był w Krakowie na tymże kursie i może podzielić się opiniami, czy warto ? W końcu koszt niemały (do 800zł). Zapisałem się na to pod kątem pracy w ramach pomocy doraźnej - czyli żeby przez błąd na menelu spod sklepu nie stracić w trudach zdobytego PWZ
Proszę o rady,opinie.
I z góry dzięki

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/03/2011 14:31 #67541

• dr_ka
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 1
Witaj
Na pytanie nie odpowiem, ale.. smucą takie słowa w ustach lekarza "żeby przez błąd na menelu spod sklepu nie stracić PWZ".. Trąci poczuciem wyższości nad kimś, kto w życiu nie miał tyle szczęścia co Ty..
Za tę wiadomość podziękował(a): dr house

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/04/2011 19:00 #67559

• marylin1985
  • Senior forum
Każdy jest kowalem swojego losu i mój życiorys to potwierdza. Większość moich kolegów z osiedla wolała się opalić na ławce niż coś ze sobą zrobić. Wystarczy chcieć i ja chciałem. A Ty uważasz że jest jakaś równość na świecie? Już od narodzin ludzie są obdarzani zdolnościami w niesprawiedliwy sposób. Więc komentarz jest bez sensu.

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 16:12 #67567

• dr_ka
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 1
Równości na świecie oczywiście nie ma, ale nie o niej mowa, a o szacunku do drugiego człowieka (także do "menela spod sklepu"). A my, wykształceni - ci , którym się "udało", jesteśmy go winni również tym, którzy są mniej zaradni życiowo (co sprowadza się do tego, że nie mieli wystarczająco szczęścia, by urodzić się odpowiednio zdolnym, pracowitym, w zamożnej rodzinie itp..)

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 16:51 #67568

• Josie M
  • Platynowy forowicz
  • agree with me or be wrong
dr_ka napisał:
Równości na świecie oczywiście nie ma, ale nie o niej mowa, a o szacunku do drugiego człowieka (także do "menela spod sklepu"). A my, wykształceni - ci , którym się "udało", jesteśmy go winni również tym, którzy są mniej zaradni życiowo (co sprowadza się do tego, że nie mieli wystarczająco szczęścia, by urodzić się odpowiednio zdolnym, pracowitym, w zamożnej rodzinie itp..)

może Tobie się "udało" i "poszczęściło" i dlatego tak piszesz...
ale tu znamienita część z nas musiała się trochę napocić, żeby osiągnąć to co teraz mamy,
a na pewno niewielki tylko procent urodził się w zamożnych rodzinach,
a po ludziach z roku widziałam, że specjalnymi zdolnościami też nie byli jakoś szczególnie przez naturę obdarzeni i większość zwyczajnie musiała się bardzo dużo uczyć...

z tym urodzeniem się pracowitym to nie przeginaj, bo ze śmiechu pęknę,
wszyscy moglibyśmy powiedzieć, że nam źle w życiu, bośmy się pracowici nie urodzili...

nie widzę także w którym miejscu autor nie okazał szacunku owemu menelowi spod sklepu?
napisał, że "przez błąd na menelu spod sklepu nie chce stracić PWZ"
co oznacza, że nie chciałby źle postąpić podczas ewentualnej akcji ratunkowej na takiej osobie...
tu jest wręcz szlachetność pokazana,

bo niestety większość z takich mędrków jęczących jak to słowo "menel" urąga godności menela
to na takiego leżącego na ziemi "człowieka nie urodzonego odpowiednio pracowitym" nawet spojrzy,
tylko weźmie d*pę w troki i oby jak najdalej...

kończąc ta filozoficzną pogadankę:
co do kursów z MP są ogólnie chwalone jako bardzo dobre i wartościowe,
sama nie byłam, ale rozpytując znajomych którzy brali udział właśnie takie opinie usłyszałam
i'll try to be nicer, if you'll try to be smarter...
Ostatnio zmieniany: 10/05/2011 16:57 przez Josie M.

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 17:36 #67569

• Guner
  • Platynowy forowicz
  • Oklaski: -205
skuteczne szkolenie w reanimacji jest mozliwe tylko przy dostepie do dobrych manekinow itd. i tylko takie ma sens, te hucznie oglaszane standardy i ich zmiany maja byc moze znaczenie dla ratownikow pozamedycznych i rozwoju samej technologii zwiazanej z defibrylatorami automatycznymi itp., natomiast jest sprawa zupelnie obojetna dla lekarza praktyka czy bedzie reanimowal z 30:2, czy 15:2 czy 17:3, te wytyczne nalezy rozumiec tylko jako zalecenia i przestrzegam przed mysleniem , ze po kursie sie umie reanimowac, po kursie szydelkowania szydelkowac , a aktorskim grac w filmach...natomiast dla towarzystw i organizujacych te kursy jest to na pewno zrodlo utrzymania...
menelem spod sklepu moze tez byc student medycyny albo lekarz...jest to byc moze zarzygany, zasrany i brudny , ale zawsze pacjent....czesto tez wlasnie pomoc dorazna uwazana jest za taka dobra szkole dla lekarza, ja tak nie uwazam, bylo tak kiedys kiedy szanowano lekarza, w tej chwili uwazam , ze brak doswiadczenia i podstawowych umiejetnosci sprowadza na lekarza ryzyko klopotow w pracy , w pomocy doraznej...ratownik nie zainwestowal nic w swoja nauke i nawet jak przez swoja glupote kogos zabije to sie otzrasnie i pojdzie na blacharza, ochroniarza i gdziekolwiek indziej po kolejnej dwuletniej szkolinie, lekarz moze stracic wszystko, a blad nawet wiazac wszystkich jak leci na izbe mozna popelnic latwo kiedy stanie sie cos do czego studia nie przygotowuja, dodac do tego panike itd., zawsze dziwilem sie kolegom i kolezankom z zerowymi umiejetnosciami w udraznianiu drog oddechowych itd. dyzurujacymi 'na karetce' zeby dorobic...widze na codzien jakie sa umiejetnosci stazystow podyplomowych czy rezydentow z interny itd. wiec nie polecam takiego podejscia, to juz nie te czasy i mozna sobie problemow na cale zycie narobic, bo jak pojedzie do pacjenta głupek z nażelowanymi włoskami w adidaskach- w polskim systemie tzw. 'ratownik' i cos pojdzie nie tak to sie niewiele stanie, a jak 'pan doktor' to moze byc dla niego niewesolo....

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 18:02 #67570

• marylin1985
  • Senior forum
Dziękuję za wsparcie i właściwe odczytanie intencji mojej wypowiedzi, dla mojego krytyka powiem tak : w kazdym widzę człowieka, ale nie każdego muszę lubić i szanować. A to że jestem lekarzem sprawia, że własne uprzedzenia zostawiam na drugim planie i działam zawsze najlepiej jak umiem - tyle wyjaśnienia.
Z Waszych wypowiedzi wynika, że raczej warto iść na kurs i zainwestować w siebie, szczególnie ze względu na dodatkowe zarobkowanie.. Do piątku muszę zapłacić więc jeszcze pomyślę, ale jestem bardziej za niż przeciw
Dzięki jeszcze raz!

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 20:55 #67572

• kandek
  • Senior forum
  • Oklaski: 2
Guner napisał:
skuteczne szkolenie w reanimacji jest mozliwe tylko przy dostepie do dobrych manekinow itd. i tylko takie ma sens

Piszesz po prostu bzdury. Często powtarzane ćwiczenia, nawet na byle jakim fantomie, pozwalają przede wszystkim wypracować sobie schemat działania zgodnie z algorytmem. Powtarzając potem resuscytację działasz nie pod wpływem miliona napływających pomysłów pomysłów, lecz z opanowaniem i trochę mechanicznie powtarzasz nauczone czynności.

Guner napisał:
bo jak pojedzie do pacjenta głupek z nażelowanymi włoskami w adidaskach- w polskim systemie tzw. 'ratownik' i cos pojdzie nie tak to sie niewiele stanie, a jak 'pan doktor' to moze byc dla niego niewesolo....

A ja tam wolę tego, jak to go nazwałeś "żelusia". Ratownik medyczny nie zrobi nic więcej poza czynnościami które wyznacza mu Rozporządzenie MZ. Natomiast w przypadku polskich lekarzy to jest już po prostu "wolna amerykanka".

Odnośnie tematu - kursy jak najbardziej. Jeśli nie ten z MP, to szukałbym jakiegoś ALS certyfikowanego przez Polską Radę Resuscytacji.

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/05/2011 22:45 #67576

• Josie M
  • Platynowy forowicz
  • agree with me or be wrong
kandek napisał:
[...]Często powtarzane ćwiczenia, nawet na byle jakim fantomie, pozwalają przede wszystkim wypracować sobie schemat działania zgodnie z algorytmem. Powtarzając potem resuscytację działasz nie pod wpływem miliona napływających pomysłów pomysłów, lecz z opanowaniem i trochę mechanicznie powtarzasz nauczone czynności.[...]

sam "schemat działania zgodnie z algorytmem" można wyćwiczyć potrząsając worek z piaskiem, ze słowami "czy Pan mnie słyszy?",

a gdyby jakość fantomów rzeczywiście nie miała znaczenia robiono by je np. z drewna, ekologia i oszczędność zarazem,
i nikt by się nie silił, żeby wytwarzać kupę forsy warte fantomy imitujące parametry ludzkiego organizmu
i'll try to be nicer, if you'll try to be smarter...
Ostatnio zmieniany: 10/05/2011 22:50 przez Josie M.

Odp: Kurs Zaawansowane Zabiegi Reanimacyjne z MP 10/06/2011 05:30 #67578

• kandek
  • Senior forum
  • Oklaski: 2
W Polsce poziom prowadzonych resuscytacji jest często tak żenujący, że nawet wspomniany worek z piaskiem na pewno by pomógł. BLS kuleje, a co dopiero o jakichś zaawansowanych czynnościach tu mówić.

Jak ktoś jest dno, to szkoda na pierwszy etap nauki super-hiper-ekstra fantomów marnować, bo zwyczajnie jest ich w tym kraju za mało. Niech się uczą na nich ci, którzy nie mylą adrenaliny z atropiną;)

Fantom ma mieć miejsce do podłączenia EKG, wersję szkoleniową defibrylatora z kardiomonitorem, oraz miejsce do "wepchnięcia rury".
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 1.14 sekundy